Naujienos

Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai neleidžia „šešėliui“ augti

2019-05-21
Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai neleidžia „šešėliui“ augti
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai ženkliai prisidėjo prie teigiamų pokyčių viešojo maitinimo sektoriuje – pastaruosius pusantrų metų minėtame sektoriuje, įvertinus visų Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojų deklaruotą PVM prievolės augimą, papildomai deklaruota apie 4,5 mln. eurų PVM.

Per dieną žaidime gyventojai vidutiniškai užregistruoja iki 10 tūkst. kvitų, iš viso Kvitų žaidime užregistruota 3,2 mln. kvitų.

„Stebint Kvitų žaidimo prizus laiminčių kvitų tendencijas, matome, kad gyventojai noriai registruoja už viešojo maitinimo paslaugas gautus kvitus – laimingieji kvitai gauti įsigijus dienos pietus, pavakarieniavus ar tiesiog trumpam užsukus puodeliui kavos su gabalėliu pyrago. Kaip ir pernai, VMI skiria daug dėmesio viešojo maitinimo sektoriui - tai viena iš prioritetinių mokesčių administratoriaus veiklos sričių, todėl džiugu, kad prie teigiamų pokyčių šiame sektoriuje prisideda ir Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai.

Vis dažniau paprašant kvito, o vėliau jį užregistruojant žaidime stebimas gyventojų pilietiškumas ir didėjantis sąmoningumas, kalbant apie poreikį prisidėti mažinant šešėlinės ekonomikos mastą“, - teigia VMI Kvitų žaidimo projekto vadovas Rolandas Puncevičius, pažymėdamas, kad išduotas fiskalinis kasos aparato kvitas patvirtina, jog pajamos apskaitytos tinkamai, o mokesčiai pasieks šalies biudžetą.

Paskaičiuota, kad žaidimo poveikis Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) prievolei viešojo maitinimo sektoriuje per mėnesį vidutiniškai siekia 275 tūkst. eurų. Remiantis šiais skaičiavimais, per laikotarpį nuo kvitų žaidimo starto 2017 m. pabaigoje iki 2019 m. balandžio (imtinai), įvertinus visų PVM mokėtojų deklaruotą PVM prievolės augimą, viešojo maitinimo sektoriuje papildomai deklaruota apie 4,5 mln. eurų PVM.

Verslosavaite.lt

Svetainė yra atnaujinama. Galimi smulkūs nesklandumai.